<br>
Monitoring - IoT
Oferujemy nowe, unikalne i innowacyjne usługi monitoringu:
• Usługa monitoringu budynek mały (produkt nowy)
• Usługa monitoringu budynek duży (produkt nowy)
Są to nowe usługi monitorowania i aktywnego zarządzania energią układów pasywnego budynku poprzez dedykowany system mechatroniczny.
Są one realizowane poprzez integrację w jednym systemie: układów produkcji OZE, układu magazynowania energii, systemów ogrzewania i magazynowania wody, układów wentylacji (klimatyzacji), magazynowania ciepła. System sterowania uwzględniający bieżące i planowane zużycie, bieżącą i planowaną sytuację meteorologiczną oraz dostępne zasoby systemu.
Umożliwiają małym gospodarstwom domowym – w budynkach oraz małym firmom dostęp do najnowocześniejszych systemów zarządzania energią, ciepłem, wodą i wentylacją.
Do tej pory rozwiązania, które były stosowane w bardzo dużych biurowcach klasy premium oraz bardzo dużych zakładach przemysłowych będą dostępne dla “zwykłych ludzi” oraz mikro przedsiębiorstw.
Układ połączenia systemów produkcji energii OZE typu panele fotowoltaiczne wraz z systemem magazynowania energii oraz dwutaryfowym / dwukierunkowym licznikiem umożliwiającym odsprzedaż nadwyżek energii do sieci. Integracja tych układów ma na celu optymalizację bilansu energetycznego w skali roku. Takie podejście minimalizuje także straty przesyłowe oraz zmniejsza obciążenie sieci energetycznej.
Przewagą oferowanego rozwiązania jest uniezależnienie energetyczne, minimalizacja strat przesyłania energii, magazynowanie na miejscu prądu oraz ciepłej wody, co wpływa na koszty i oszczędne gospodarowanie zasobami, z pozytywnym skutkiem dla całego środowiska.
LoRaWAN to sieć typu LPWAN (Low Power Wide Area Network) oparta na architekturze gwiazdy. Podstawowym elementem infrastruktury tej sieci jest brama (gateway). Sieć komunikuje się bezprzewodowo z węzłami końcowymi sieci, czyli np. modułami IoT. Z drugiej strony, za pomocą bardziej standardowych protokołów (m.in. Ethernet, Wi-Fi lub 3G) łączy się z serwerami sieciowymi (chmurami). Komunikacja pomiędzy węzłami a bramkami jest dwukierunkowa, możliwe jest jednak również wysyłanie wiadomości w trybie multicast, czyli do wielu odbiorców jednocześnie. Bezpieczeństwo danych gwarantuje szyfrowanie transmisji 128-bitowym kluczem AES128.
Oferujemy zestaw do samodzielnego monitorowania obiektów lub możecie Państwo powierzyć nam monitorowanie swojej infrastruktury w ramach usługi monitorowania.
Zastosowanie protokołu komunikacyjnego MQTT pozwoli na połączenia ze sobą rozległej sieci obiektów, czy urządzeń, rozproszonej na terenie nawet całego kraju. Klientem MQTT może być dowolne urządzenie podłączone do sieci, które ma zaimplementowany protokół TCP/IP i protokół MQTT. Klient MQTT może jednocześnie pełnić jednocześnie funkcję subscribera i publishera, dzięki czemu komunikacja ma charakter dwukierunkowy.
Monitoring infrastruktury w ruchu ciągłym
Innowacyjna usługa, to stały w trybie 24/7/365 system monitoringu oparty na protokole MQTT z wykorzystaniem sieci czujników w sieci LoRaWAN i czujników samo zasilających się (IoT) funkcjonujący jako rozwiązanie kompleksowe.
Nasze rozwiązanie jest ze znakomitymi rezultatami stosowane m. in. w takich branżach:
1. Branża chłodnicza;
2. Monitorowanie urządzeń wod.-kan;
3. Monitorowanie węzłów cieplnych i magistral przesyłowych;
4. BMS (Building Management Systems).
Potencjalne zastosowanie jest w każdym przypadku, gdzie wymagane jest mierzenie i monitorowanie dowolnych parametrów i procesów.